Megemlékezés és koszorúzás a Széchenyi István obeliszknél

175 évvel ezelőtt, 1846. augusztus 27-én Tiszadobon, az urkomi magaslaton történt meg a Tisza szabályozásának első kapavágása, amelyről a hagyományoknak megfelelően idén is megemlékeztünk.

A megemlékezésen az Országos Széchenyi Kör tagjai, valamint a Tiszadobi Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai, jelenlegi és volt vezetői vettek részt.

Kubik József a Széchenyi Kör megyei elnöke színvonalas beszédében méltatta Széchenyi István munkásságát, hazafiságát, majd Bárány Attila intézményvezető szólt az iskolánk névadóját övező nagy tiszteletről és a szép hagyomány ápolásáról. Beszédüket három tanulónk verses megemlékezése tette még értékesebbé.

A Széchenyi Kör által meghirdetett rajzpályázaton Gorzsás Emma Málna alkotása kapott elismerést, az elismerés mellé pedig tárgyi meglepetésekkel is gazdagodott.

Az ünnepi rendezvény az emlékmű koszorúzásával, majd egy közös fotóval zárult.

Az Országos Széchenyi Kör Szabolcsi Tagcsoportja koszorúzási ünnepséget tartott Tiszadobon …