Iskolakerti Tájékoztató 2021-2022-es tanév

Ebben a tanévben is művelés alá vontuk a „Kisiskola” előtti területet a 4. osztályos tanulókkal.

Az előző évhez hasonlóan gyomtalanítással kezdtük, majd a kiskert felásózása következett. A fiúk ásóztak, a lányok pedig szorgalmasan gereblyéztek. Közben a kikapált gyomot néhányan a komposztálóba hordták.

Néhány hét elteltével kikeltek az elültetett vetemények: saláta, retek, sárgarépa, cékla, uborka, tök, spenót, hagyma. Ültettünk paradicsom, és paprika palántákat is. Ezt követően szinte naponta öntöztünk, gyomláltunk.

Mindezt nagy lelkesedéssel végezték a gyerekek. A tanév vége felé már tudtak fogyasztani a retekből, hagymából, salátából.

Megszervezzük a nyári szünetre is a kertünk gondozását és a már termőre fordult zöldségek betakarítását.

 

 

Megszakítás