Hymnus, a Magyar nép zivataros századaiból

 

1823. január 22.- 2023. január 22.

 

Mikor Kölcsey Ferenc kétszáz éve a szatmárcsekei magányában pontot tett a Hymnus, a Magyar nép zivataros századaiból című verse végére, majd odakanyarította a dátumot is – 1823. január 22. – nem sejthette, hogy kétszáz évvel később ezen a napon nagyon sokan éneklik majd a megzenésített költeményt, tisztelegve ezzel előtte, a magyarság és mindenekelőtt a magyar kultúra előtt.”
Iskolánkban pénteken tisztelegtünk „A magyar nép zivataros századai előtt” az 5.és 7.osztályosok közreműködésével.
A Barta Karolina tanárnő által összeállított emlékműsorban felidéztük a Himnusz keletkezésével, az elmúlt két évszázadra gyakorolt hatásával kapcsolatos ismereteinket, a 4.-8.osztályosok közreműködésével felidéztük a Himnusz mindannyiónk számára tanulságos sorait. Az 5.osztályosok elszavalták Arany János: Rege a csodaszarvasról c. eredetmonda kezdő sorait, melyhez a gyerekek színes, ötletes illusztrációkat is készítettek.
Értékeltük az emléknaphoz kapcsolódó „Szomszédos országaink himnuszai” projektkiírásra beérkező megoldásokat, jutalmaztuk a helyes pályamunkákat.
Emlékünnepségünket keretbe foglalta a Himnusz közös éneklése, és közös szavalása.
Igazán felemelő pillanatokat élt át gyermek s felnőtt egyaránt!
Megszakítás