az Európai Hulladékcsökkentési hét programja

 

Az idén is bekapcsolódtunk az Európai Hulladékcsökkentési hét programjába, melynek középpontjában a ruhaipar ökológiai lábnyomának csökkentése, a textilek, ruhák újrahasznosítása, élettartamának növelése állt. A hűvös téli időszakban sokkal kellemesebb, melengető érzés olyan székre ülni, amin egy kispárna van. Pláne, ha azt mi magunk készítjük el apa, vagy anya megunt pólójából. A pólókból csomózó technikával készítettünk huzatot lapszivacs párnákra, így adtunk új esélyt a kidobásra szánt ruhadaraboknak. A „Pólócsomózó műhelyekben” minden gyermek elkészítette a saját párnáját. A műhelymunka nem csak hulladékmentő, de közösségépítő is volt, hiszen az alsós gyerekekhez szülőket hívtunk segítségül erre a szemléletformáló műhelyre, ahol a fenntarthatóságról is beszélgettünk.

 

 

A további képeket itt tekintheti meg.

 

Megszakítás